Post Reply 
Kas ir LS? pirmā nodaļa
Offline Samanta la Monrefa
Atteicies
22

Izcilie veterāni

Reputation: 0
Vindictus Veridian
Post: #1

LS nozīmē Lomu Spēles. Divos vārdos - teātris internetā.

Spēlētājs - tas esi tu, izveido tēlu un pieturas pie trim nozīmīgiem punktiem:
  • Katrs spēlētājs apraksta tikai to, ko dara viņa tēls;
  • Visi spēlētāji strādā kopā, veidojot lielu stāstu.
  • Katrs spēlētājs kontrolē savu tēlu, kopā ar citiem spēlētājiem, kas kontrolē savus tēlus.
Tēla veidošana izpaužas šādi - tu reģistrējies forumā ar sava tēla vārdu un uzraksti tam anketu (tajā pastāsti par to, kas viņam patīk un kas nepatīk; kā tas izskatās; kādas drēbes valkā; kādi ir viņa/as vecāki un ģimene; un visu ko tamlīdzīgu). Sīkāk par tēliem un to veidošanu ir pastāstīts Rokasgrāmatas ceturtajā nodaļā.

Pēc tam, kad esi uzrakstījis sava tēla anketu, to apstiprina un ieliek attiecīgajā tornī vai grupā. Tā kā šī LS (lomu spēle) ir veidota, pamatojoties uz Harija Potera grāmatu pasauli, tajā ir burvju skola Cūkkārpa, kurā mācās jaunās raganas un burvji. Šajā skolā ir četri torņi - Grifidors, Kraukļanags, Elšpūtis un Slīdenis -, kuros iešķiro jaunos skolniekus. Vēl šajā LS ir iespējams veidot pieaugušos, kas var arī nebūt burvji vai raganas. Sīkāk pastāstīts nodaļā "Tēli".

Tad, kad esi iešķirots, vari sākt sapostes.
Sapostes veidojas pēc šāda principa: tu uzraksti, ko dara tavs tēls, un kāds cits uzraksta, ko dara viņa tēls.

Piemēram.
Quote:Samanta raksta: Meitene bija ļoti noskumusi, un šādā noskaņojumā devās iekšā klasē. Kā negribējās mācīties! Tā domājot, viņa sabruka krēslā pie viena no tālākajiem soliem.
Alise raksta: Tā kā bija agrs rīts, un vakardienas ballīte beidzās ļoti nesen, Alise jutās briesmīgi. Arī meitenes izskats nebija no labākajiem - blondie mati izskatījās izspūruši, un viņas acis bija samiegušās, lai bezmiega nogurdinātajām smadzenēm piekļūtu pēc iespējas mazāk gaismas. Klasē, kurā Alise iegāja, jau sēdēja kāda meitene, bet negribējās sveicināties, tāpēc viņa vienkārši iešļūca krēslā pēc iespējas tālāk no loga.
Vairāk lasi nodaļā "Sapostes".

Lomu spēles forumos katram postam mēdz būt noteikts minimālais garums (visbiežāk skaitīts rakstzīmēs vai vārdos), kurš jāsasniedz, lai iesūtītu rakstu. Šajā forumā tādu ierobežojumu nav - posts var būt tik garš, cik tu vēlies.

Šādas - divu, trīs vai vairāku cilvēku starpā veiktas sarakstīšanās - sauc par sapostēm vai sarakstēm. Par tām ir atsevišķa nodaļa. Sapostu galvenais noteikums ir nekontrolēt cita cilvēka tēlu. Vēl, gatavojoties sapostēm, noteikti ir jāizlasa viss par LS pieņemto rakstu.

Iepriekšējā nodaļa. Ievads
Nākamā nodaļa. Vispārīgie rakstīšanas principi.

P.S. Par LS var lasīt arī Vikipēdijā. Nepieciešamas angļu valodas zināšanas.
12.09.2008 18:49
Like Post ^
Post Reply User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)